HİZMET VERDİĞİMİZ DİLLER

Farsça dili uzmanlık alanımızdır. Bununla birlikte, İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Azerice, Rusça, Osmanlıca, Arnavutça, Bulgarca, Kırgızca, Özbekçe, Türkmence, Darice, Makedonca, Sırpça dillerinde alanında yetkin kişilerle sizlere hizmet vermekteyiz.

İngilizce Tercüme

İngilizce tercüme konusunda kalite ve hız konusunda rakipsiz bir firmayla tanışmaya hazır olun. Sizin için online olarak ulaşabileceğiniz dünya standartlarında bir platform kurduk. Eğer sizde her an ulaşabileceğiniz ve güven duyabileceğiniz A kalite bir tercüme bürosuna ihtiyaç duyarsanız hemen arayın!!

İngilizce tercüme işlemleri bizimle artık daha hızlı ve kolay!

Hisar tercüme bürosu olarak Profesyonel İngilizce tercüme hizmetini dünya standartlarında sunma yolunda devam ediyoruz. 1, 5 milyar insanın konuştuğu İngilizce alternatifi bulunmayan bir  ‘resmi dil’ olmakla beraber internet dünyasının en güncel bilgisi bu dilin içinde saklıdır.

Özellikle uzmanlık alanlarımız ile ilgili bilgi verelim;

Hukuki Tercüme
Finansal Tercüme
Teknik Tercüme
Medikal Tercüme

İngilizce Tercüme yaptırırken, mutlaka profesyonellerle çalışmaya gayret ediniz. Çünkü çevirinin doğru yapılması, anlatımın doğru yapılması,  hedef dilde de aynı hissiyatın oluşmasını sağlayacaktır.

Dünyanın en çok kullanılan dili İngilizce olmasına karşın İngilizce tercüme kapsamlı dil bilgisi, iyi bir eğitim düzeyi ve tecrübe gerektirmektedir. İngilizce tercüme işleminde müşterinin büroya, büronun İngilizce tercüman olarak belirttiğimiz kişiye güven duymalıdır.Unutmayınız ki işiniz düzgün olması ucuz olmasından çok daha önemli bir kriterdir. Eğer işleriniz resmi makamlarla ise çeviri firmanız mutlaka size yeminli tercüman temin etmelidir. İngilizce yeminli tercüman olabilmek için  Dili bildiğinizi noter huzurunda  kanıtlamanız gerekir.
Pasaport , transkript, kimlik, doğum ve ölüm belgeleri, vekaletname  hukuki dosyaların İngilizce  işlemleri noter onaylı işlemlerde en çok görülen İngilizce tercüme dosyaları olarak gösterilebilir.
İngilizce tercüme konusunda firmamızdan yardım alan bütün çözüm ortaklarımız işlerinde dil sorununu çözdü ve ingilizce tercüme sorun olmaktan çıktı. Sizde sağlam ellere dosyalarınızı emanet edin ve güven duymanın rahatlığı ile arkanıza yaslanın!!

İngilizce Tercüme Fiyatları

Tüm İngilizce tercüme hizmetlerimizde önceliğimiz, müşterilerimize zaman para ve itibar kaybettirmeden işimizi yapmak ve müşteri memnuniyeti sağlamaktır. İngilizce tercüme fiyatları konusunda en ekonomik fiyatlarla

İngilizce, Teknik,  Tıbbi, Akademik, Edebi, Hukuki, Medikal Tercüme.
Banka Raporları,Boşanma Kararı, Kalite Belgeleri Tercüme.
Kullanım Kılavuzları, Maaş Bordrosu Tercüme.
Noter Onaylı Sağlık Raporu,Prospektüs, Sözleşme Tercüme.
İngilizce Simultane Tercüman.
İngilizce Sözlü Tercüme (Ardıl).
Spor Sözleşmeleri, Şirket Yazışmaları  Tercümesi.
Tez, Ödev Tercümesi.
Tıbbi Cihaz, Tıbbi Makale  Tercüme.
Turizm, Ürün Ve Lisans Patentleri, Uzman Raporları Tercüme.
İngilizce Web Sitesi Tercüme.
Yatırım Ve Pazarlama Tercümesi.

Türkçe – İngilizce Tercüme

İngilizce-Türkçe Tercüme işlemleri genel olarak sinema kitap ve teknolojik alanlarda ve bu alanda kendini yetiştirmiş tercüman arkadaşlarca yapılmaktır. Globalleşen dünya düzeni içinde yerinizi alabilmek, iş anlaşmalarınızı yapabilmek ve ya gümrükle ilgili işlemleri hızlıca halledebilmek adına çeviri işleminizi yapacak  İngilizce tercüman ile  çalışmak için kaliteyi ön planda tutan bir şirket olarak bizi tercih ediniz. İngilizce-Türkçe Tercüme işlemleri daha kolay görülmektedir. Bu da anadilde düşünme yeteneğinin daha gelişmiş olmasından kaynaklanmaktadır. İngilizce-Türkçe Tercüme işleminde  şirketimiz profesyonel  kadrosu ile çalışmaktadır.

Müşterilerimizden daha çok İngilizce-Türkçe Tercüme konusunda talep almaktayız bu da bize gösteriyor ki artık insanımız kendi ürünlerimizi düşüncelerimizi  ve dahasını dışarıya taşımak istiyor. Bilgi alanında birçok kaynağın ana dili bu dilde olmasa bile en hızlı halde çeviri yapıldığı dildir. Ve bu yüzden bizde bu bilgi kaynağına katkıda bulunmak ya da bu kaynaktan faydalanmak istiyorsak mutlaka İngilizce-Türkçe Tercüme yoluna başvururuz.

Güvenilir Tercüme Bürosu

Alışkın olduğunuzun ötesinde bir kalite ve hıza sahibiz.
ACİL tercüme ihtiyacınız mı var? Belgelerinizi online ya da mail iletişim kanallarıyla bize iletin, çok kısa bir süre içinde geri dönüş sağlıyoruz. Çok büyük ebatta dosyalarınızı belgelerinizi bize teslim ederken işinizi bize emanet ettiğinin farkındayız.

İngilizce Tercüme Hizmetleri

Kamu sektörüne özel tercümelere ek olarak, hukuki, teknik, pazarlama, web sitesi, tıbbi sertifika, mali ve kişisel tercüme hizmetlerimiz bulunmaktadır. Profesyonel bir çeviri bir çok aşamadan geçerek elinize ulaşır. Sizden beklentimiz sadece bu işi itina ile yaptığımızı görmek için bir adım atmanız.
Bünyemizde in-house ya da freelance olarak 500 ün üzerinde tercüman bulunmaktadır. Elimizde bulunan bu sınırsız kaynak sayesinde istekleriniz bizim için sorun olmaktan çıkıp bir sanata dönüşüyor.

Almanca Tercüme

Tercüme türleri arasında en fazla tercih edilen dillerden birisi olan Almanca konusunda sunmakta olduğumuz profesyel çözümler ile en uygun hizmetleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Tıbbi, teknik, ardıl ve yazılı tercüme gibi birçok çeviri türünde en uygun Almanca tercüme hizmetini alabilecek olduğunuz Hisar Tercüme  ile tanışmadan Almanca dilinde tercüme hizmeti almayın.

İngilizce’nin ardından ülkemizde en fazla tercih edilen dil grubu arasında olan Almanca konusunda şirket içinde tam zamanlı olarak istihdam edilmekte olan Almanca tercüman kadromuz ile profesyonel tercüme çözümlerini sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Bu alanda sunmakta olduğumuz profesyonel Almanca çözümleri ve uygun fiyatlı hizmet anlayışımız ile tercüme sektöründe Türkiye’nin aydınlık yüzü olmaya devam ediyoruz.

TÜRKİYE’NİN EN KURUMSAL ALMANCA TERCÜME BÜROSU İLE ÇALIŞIN!

Almanca tercüme hizmetleri konusunda alanında lider Hisar  tercüme bürosu unvanı ile faaliyetlerine devam eden firmamız, alanında uzman Almanca tercüman kadrosu ve profesyonel teknik destek ekibi ile Türkiye’nin en kaliteli Almanca tercüme hizmetlerini sizler için bir araya getirmeye devam etmektedir. Günün her saatinde, Dünyanın  neresinde olursanız olun Almanca tercüme konusunda sunmakta olduğumuz profesyonel çözümlerimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz.

Tercüme hizmetleri konusunda faaliyetlerimize başladığımız günden  bugüne profesyonel  Almanca tercüme desteğini sizler için bir araya getiren firmamız bu alanda sunmakta olduğu katma değerli çözümler ile sektörün öncüsü konumunda faaliyetlerine devam etmektedir. Almanca tercüme hizmetleri konusunda kalite, hız ve güven gibi etkenlerin yanı sıra; uygun fiyatlı almanca tercüme çözümlerini de sizler için bir araya getirmiş olan Hisar  tercüme ailesi, bu alanda beklediğiniz kalite, hız ve güvenin yanı sıra, en kaliteli Almanca  tercüme hizmetlerini uygun fiyatlar ile sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Tercüme sektöründe sunmakta olduğumuz Almanca tercüme hizmetlerinde yıllardır bizlere duyduğunuz güven için siz değerli müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Fransızca Tercüme

Etkin olarak eski Fransız sömürgesi ülkelerince kullanılan Fransızca, günümüzde dünyada 200 milyon kişi tarafından bilinmektedir. Bu sayının 128 milyonunu, Fransızca’yı anadil veya ikinci dil olarak kullanan insanlar oluşturur. 29 ülkede resmi dil olarak kabul edilen Fransızca’nın konuşulduğu başlıca ülkeler arasında ise, Fransa, Belçika, Kanada, İsviçre, Monako ve Lüksemburg yer alır.

Fransızca’nın dilbilgisi yapısına bakıldığında ise, şunlar söylenebilir: İngilizce bilen bir insanın, Fransızca’yı daha kolay öğreneceği kesindir. Bu durumun temelinde, İngilizce birçok kelime kökeninin Fransızca olması yatar. İki dil, alfabe bakımından da benzer nitelikler taşır. Örneğin; ‘w’ harfi, bu dillerde sadece yabancı kelimelerin yazımında kullanılır. Fransızca’nın dil yapısını öğrenmek, ilk bakıldığında kişinin gözünü korkutabilir; ancak verilen biraz emek sonunda durumun hiç de öyle olmadığı anlaşılır. Aynı durum, dilin telaffuzu için de geçerlidir. Gırtlaktan konuşulan bir dil olan Fransızca üzerine biraz pratik yapıldığında dilin, ağız yapısına ne kadar uygun ve akıcı olduğu keşfedilir.

Fransızca dilinin etkisi, yaşanılan diplomatik, ekonomik ve kültürel gelişimler sayesinde artmıştır. Günümüzde, dünya dili olan İngilizce’nin karşısındaki tek rakip Fransızca’dır. Türkiye de geçmişten bugüne, Fransa ile gerek ticari gerekse turistik alanda düzenli bir etkileşim halindedir. Yenidünya düzeni ile ulus sınırlarının yok olması, ticari ve sosyo-kültürel faaliyetlerin sınır ötesi yürütülebilmesi bu etkileşimi kuvvetlendirmiştir. Haliyle, Fransız firmaları veya kurumları ile işbirliği içerisinde olan Türk firmaları ve kurumlarının, Fransızca tercüme hizmeti veren bürolara olan ilgisi artmıştır. Günümüzde tercüme sektörü alanında faaliyet gösteren birçok firma ve büro, müşterilerine Fransızca çeviri hizmeti vermektedir. Hisar tercüme, sunmuş olduğu yüksek kalite Türkçe-Fransızca ve Fransızca-Türkçe tercüme hizmetleri ile sektördeki diğer firmalardan ayrılmaktadır.

Türkiye’nin Fransızca Tercüme Bürosu İle Tanışın!

 

Fransızca, dünyada önemini gitgide arttıran bir dildir. Türkiye-Fransa arasındaki ilişkiler ise, ticari alanda yoğunlaşmıştır. Ticari çevirilerde yapılacak en küçük bir hata, firmalar veya kurumlar arasında geri dönüşü olmayan olumsuzluklara yol açabilir. Bu nedenle firmaların veya kişilerin, Türkçe-Fransızca ve Fransız-Türkçe tercüme hizmeti alırken, alanında uzman ekiplerle çalışması büyük önem arz etmektedir.

Kurulduğu günden bu yana, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, profesyonel tercümanları ve editörleri ile müşterilerine Türkçe-Fransızca ve Fransızca-Türkçe tercüme hizmeti ile Fransızca tercüme bürosu olarak profesyonel çözümlerine devam etmektedir. Hisar tercüme ofisi, bu hizmeti verirken, talep edilen tercüme türü fark etmeksizin, size özel çözümleri bir arada sunuyor.  Müşterilerinden aldığı destek ile yoluna durmaksızın devam eden firmamız, Fransızca çeviri dosyalarınızı, size sorunsuz bir şekilde iade etmenin gururunu yaşıyor.

Sözlü ve yazılı türde Türkçe-Fransızca, Fransızca-Türkçe tercüme hizmetlerinize çözüm sunmak için siz değerli müşterimizi bekliyoruz.

Farsça Tercüme

Yurt içinde ve yurt dışında binlerce müşteriye yabancı dil hizmetleri ve tercüme hizmetleri sunan, profesyonel çözümlerle siz müşterilerinin her daim yanında ve arkasında yer alacak güvenilir ve kaliteli hizmet verecek tercüme büroları ile çalışarak Farsça tercüme konusunda aradığınız kalitenin üzerinde bir hizmet alabilirsiniz. Ülkemizde yabancı dil hizmetleri, tercüme ve çeviri hizmetleri birçok dilde yapılmaktadır ve bunlar başta Türkçe olmak üzere, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Çince, İspanyolca, Japonca, Korece, Mandarin, Urduca, Bengalce gibi bir çok dillerdir.

Tercüme bürosu seçerken ; çevirisinin yapılmasını istediğiniz dile ait olarak büronun mutlaka Dünya çapında çözüm ortaklı çalıştığı elemanları olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tahmin edeceğiniz üzere profesyonel çeviri zaman zaman hayati değerler taşıyan bir durumdur ve herhangi kulaktan dolma bilgilerle ya da bilinçsiz bir şekilde yapılamaz, yapılsa da büyük zararlara sebep olacaktır. Değil tüm Türkiye’ ye tüm Dünya’ ya hizmet veren alanında uzman ve branşında profesyonel tercümanlarla çalışan bir tercüme bürosuyla çalışmak siz müşterilere profesyonel bir çeviri ve bol kaliteli bir müşteri memnuniyeti ile dönüş yapacaktır. Dahası Dünya’nın hemen her yerinde ortaklı çalıştıkları yerelleştirme uzmanları sayesinde dilediğiniz dilde yapılmasını isteyeceğiniz tercümeleriniz orijinalliğini yitirmeden yaptırabilirsiniz.

 

İster sözlü tercüme çözümleri almak istediğiniz konularda ister yazılı tercüme çözümleri almak istediğiniz konularda Farsça destek alabileceğiniz en güvenilir Farsça tercüme bürolarındandır.  Farsça tercüme çözümleri konusunda alacağınız sözlü tercüme ardıl tercüme ve simultane tercüme olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazılı tercüme çözümleri olarak alcağınız yardımlar ise  on beş ayrı sınıfta yer almaktadır. Bunlar; yeminli tercüme, noter tasdikli tercüme, apostil tercüme, konsolosluk tasdikli tercüme, ticari-resmi tercüme, tıbbi-medikal tercüme, edebi-sanatsal tercüme, hukuki tercüme, teknik tercüme, akademik tercüme, pasaport tercümesi, e-posta tercümesi, web sitesi tercümesi, altyazı tercümesi (subtitle) ve dijital tercümedir. Yabancı dil hizmetlerinden yararlanacağınız veya çeviri – tercüme konusunda yararlanacağınız tercüme bürosunun kendisi çok yıllık olmasa dahi çalışan tercümanlarının en az on yıllık alanında profesyonel tercümanlar olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Konu çeviri ve tercümanlık olunca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise çalışan tercümanların her birinin en az üç dil olmak üzere çok sayıda dil bilip bilmedikleridir çünkü çeviri ve tercümanlık hizmetlerinde her kelimenin birden çok anlamı ve yöresel farklılıkları olabilir aynı Türkçe’ de olduğu gibi ve en az üç dil bilen bir tercümanın vereceği hizmet müşteri memnuniyeti ve iş kalitesi bakımından kıyaslandığında iki dil bilen bir tercümana göre çok daha fazla olacaktır.

Farsça Çeviri Hizmetleri

Kısa zamanda alanında çok uzun bir yol katetmiş olan Boğaziçi Tercüme Bürosu, İtalyanca tercüme konusunda da alanında ilk sıralarda yer almaktadır. İtalyanca tercüme için yardım alabileceğiniz birçok tercüme bürosu bulunmakta iken, Boğaziçi tercüme bürosundan yardım almanızı gerektiren en önemli sebeplerden biri ise her bir Boğaziçi tercüme bürosu tercümanının en az on yıllık çalışma profesyonel çalışma deneyimi olması ve bu tercümanların her birinin en az üç dile hakim olma özelliklerinin bulunması başta gelmektedir. Ayrıca müşterileri ile iletişimi kolaylaştıran ve tercümeleri teslim konusunda kullandıkları güçlü alt yapısının olması hizmet kalitesini oldukça yükseltmektedir. Tercüme edilen dilin yalınlığı, anlaşılırlığı ve orjinalliğini kaybetmemesi için Dünya’nın hemen her yerinde tercüme için beraber çalıştıkları çözüm ortakları da cabasıdır. İtalyanca tercüme konusunda alabileceğiniz yardımlar da diğer diller gibi sözlü ve yazılı tercüme çözümleri olarak iki ana dala ayrılsa da bu dallarda kendi aralarında sınıflanmaktadır. İtalyanca tercüme çözümleri konusunda alacağınız sözlü tercüme ardıl tercüme ve simultane tercüme olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazılı tercüme çözümleri olarak alcağınız yardımlar ise  on beş ayrı sınıfta yer almaktadır. Bunlar; yeminli tercüme, noter tasdikli tercüme, apostil tercüme, konsolosluk tasdikli tercüme, ticari-resmi tercüme, tıbbi-medikal tercüme, edebi-sanatsal tercüme, hukuki tercüme, teknik tercüme, akademik tercüme, pasaport tercümesi, e-posta tercümesi, web sitesi tercümesi, altyazı tercümesi (subtitle) ve dijital tercümedir.

Arapça Tercüme

Arapça Tercüme Hizmetlerinde Profesyonellik Anlayışı İle Tanışın!

 

Arapça tercüme hizmetleri alanında  edinmiş olduğumuz deneyim ve tecrübeler ışığında sizler için en uygun tercüme çözümlerini bir araya getirmeye devam ediyoruz. Tercüme sektöründe en fazla talep gören diller arasında yer almakta olan Arapça hizmetleri konusunda geliştirmiş olduğumuz özel çözümler ile bu alanda en kaliteli Arapça tercüme hizmetini, maksimum kalitede sizlere sunabilmek için günün her saatinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Kurumsal ve bireysel anlamda Arapça tercüme hizmeti sunduğumuz  müşterimizden edindiğimiz tecrübeler ışığında, sektöre yön veren kuruluş olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz. Şirket içerisinde oluşturmuş olduğumuz özel Arapça tercüme departmanı ile, tercüme talebinde bulunduğunuz tercüme türü her ne olursa olsun, alanında uzman tercümanları sizlerle buluşturabiliriz. Tercüme hizmetlerinde en önemli unsur olan hız ve uygun fiyat felsefemizden taviz vermeden en kaliteli Arapça tercüme hizmetini sizlerle buluşturmaya devam eden Hisar Tercüme  ile tanışmadan Arapça tercüme hizmeti almayın!

Arapça Tercüme Çözümleri Konusunda Hızlı, Uygun Fiyatlı, Maksimum Kalitede Arapça Tercüme Hizmeti Sunuyoruz.

Arapça tercümeleriniz alanında uzman tercüman kadromuz ve editörlerimiz ile emin ellerde!

Arapça Tercüme Hizmeti Konusunda Aklınızda Soru İşareti Kalmasın!

 

Arapça tercüme hizmetleri alanında gerek yeminli, gerekse de düz metin olmak üzere  edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyim ışığında profesyonel çözümleri sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Belgenizin türü ve zorluk derecesi her ne olursa olsun, bu alanda özel olarak uzmanlaşmış tercümanlarımız ve editörlerimiz yardımı ile metinlerinizi hızlı, uygun fiyatlı ve maksimum kalite seviyesinde tercüme etmeye devam ediyoruz. Arapça tercüme hizmetleri konusunda bugüne kadar çalışmış olduğumuz  müşterilerimizden almış olduğumuz tecrübe  ile Türkiye’nin en kaliteli Arapça tercüme hizmetlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Rusça Tercüme

Sırpça, Bulgarca, Lehçe ve Çekçe ile aynı proto-Slav dilinden türeyen Rusça, Doğu Slav Dilleri grubunun bir üyesidir.Birleşmiş Milletler (BM)’in resmi dillerinden biri olan Rusça, dünyada en çok konuşulan diller arasında 7. sırada yer alır.Dile genel itibarıyla bakıldığında,İngilizce’ye oranla öğrenilmesi daha güç olduğu fark edilir. Bu dili, piyasada satılan dil kitapları veya sanal ortamdaki sözlüklerle öğrenmek neredeyse imkânsızdır. Rusça’nın dilbilgisi, noktalama ve imla kuralları ile grameri, ancak bir dil kursuna gidildiği takdirde tam anlamıyla öğrenilebilir. Türkçe ve Rusça arasında birtakım benzerlikler vardır; ancak farklılıkları daha büyüktür. Rusça bir kelimenin, hemen hemen 10 farklı çekimi olabilir. Yani, bir kelime kullanıldığı yere göre farklı çekimlere uğrayabilir. Bunun yanı sıra, dildeki belki de en önemli ve konuşanı en zorlayan faktör “vurgu”dur. Bir kelime, kullanılış amacına göre vurgusunu ya baştan ya da sondan alır.

Dilin somut ifadeler açısından fazlasıyla zengin olması, cümleleri sıralarken anlatımı kuvvetlendirmek için aynı kelimelerin tekrar edilmesi de hem Rusça öğrenimini, hem de Türkçe-Rusça tercümeleri zorlaştıran nedenlerdir. Hepimizin bildiği üzere Türkiye, dünden bugüne bilimsel ve ticari alanlarda Rusya ile bir etkileşim halinde olmuştur. Günümüzde daha da büyük boyutlara ulaşan bu etkileşim, firmaların ve kurumların Rusça tercüme hizmetine duydukları ihtiyacı arttırmıştır. Artık hemen hemen tüm tercüme firması ve bürosu, diğer dünya dillerinin yanında müşterilerine Rusça tercüme hizmeti de sunmaktadır.  Kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Hisar Tercüme , alanında uzman tercüman ekibiyle, müşterilerinin en doğru Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe tercümeleri elde etmesini sağlamaktadır.

Rusça Çeviri Hizmetinde Öncü Rusça Tercüme Bürosu

 

Faaliyete başladığımız günden bu yana, sizlere kalitenin en yüksek olduğu Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe tercüme hizmeti vermek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Alanında deneyimli tercüman ekibimiz ile çıktığımız bu yolda, Rusça çevirilerin zorluklarını birlikte atlatmakta ve siz değerli müşterilerimizin çözüm ortağı olmaktan büyük gurur duymaktayız. Bugüne kadar birçok başarılı işe imza atan firmamız; ardıl, simultane gibi sözlü ve teknik, ticari, hukuki, edebi gibi yazılı tercümelerde Rusça çeviri hizmeti sunmaktadır. Firmamız, tüm bu alanlarda Rusça çeviri hizmeti sağlarken, bir yandan da müşterilerine onları zora sokmayacak fiyatlar ile Rusça tercüme bürosu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Güvenilir Rusça Tercüme Hizmeti Rekabetçi Fiyatlara!

Yüksek kalite standartları ve güvenilir hizmet politikasıyla hareket eden Hisar Tercüme, müşterilerine, sektörde rekabetçi Rusça tercüme fiyatları sunmaktadır. Çalışmalar için yapılan fiyatlandırmalar, müşterilerimizin tercüme sonunda fiyat konusunda hayal kırıklığına uğramamaları adına olabildiğince şeffaftır. Hisar tercüme ofisi, profesyonel tercüman ekibi ile size en uygun fiyata, en kaliteli ve güvenilir Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe çeviri hizmetini en uygun Rusça tercüme fiyatları ile sunmak için hazırdır.

İspanyolca Tercüme

İspanyolca Tercümede Profesyonel Hizmet

İspanyolca tercüme hizmeti Dünya üzerinde en fazla konuşulan ikinci dil olmanın vermiş olduğu gereklilik nedeniyle oldukça yoğun bir talep oluşturmaktadır. İspanyolca tercüme hizmetlerine olan talep diğer tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de yoğun bir ilgi gören dillerden birisi olarak fark edilmektedir. İspanyolca tercüme hizmetleri alanında bugüne kadar edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ve deneyim ışığında en kalite tercüme çözümlerini sizler için bir araya getirmeye devam etmekteyiz.

Şirket içerisinde oluşturmuş olduğumuz departman sistemi aracılığı ile İspanyolca tercüme konusunda aradığınız profesyonelliği sizlere sunabilmek için gece gündüz çalışmaya devam eden ekibimiz bu alanda ortaya koyduğu tercümeler ile gerek iç, gerekse de dış tercüme otoritelerinden adından sıklıkla söz ettirmeye devam etmektedir. İspanyolca tercüme hizmetleri konusunda  bugüne  kadar bizlere duyduğunuz güven için teşekkürü bir borç biliriz.

İspanyolca tercüme fiyatları konusunda sizi anlayan çözümler

İspanyolca tercüme fiyatları konusunda maksimum kalitede hizmet sunabilmek için ‘Maliyet Eğrisi Sistemi’ni devreye sokan firmamız, bu alanda İspanyolca tercüme harcamalarınızı minimize ederek, en yüksek kalitede İspanyolca tercüme hizmetlerini bir araya getirmeye devam etmekteyiz. Tercüme çözümleri konusunda aradığınız hız, kalite ve güven gibi unsurları bünyesinde barındıran Boğaziçi Tercüme ailesi ile hemen tanışmak için bizlerle iletişime geçin.

Arnavutça Tercüme

Tercümanlık bürosunda ne gibi belgeler tercüme edilir.

Nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, sabıka kaydı, sigorta belgeleri, ehliyet, ikametgâh, terhis belgesi, vize belgeleri, diploma, transkript (not çizelgesi), tez, başarı belgesi, sunum, proje, araştırma, ödev, başvuru belgesi, özet, makale, ders notları gibi belgeler.

İş anlaşması, devir, bilanço, fatura, form, gelir tablosu, ibraname, yönetim kurulu kararları, mukavele, ruhsat, kira sözleşmesi, bayilik sözleşmesi, kredi sözleşmesi, taşeronluk sözleşmesi, teminat mektubu, irsaliye, pazarlama mektubu, satış raporu, ticaret sicil gazetesi gibi iş ile ilgili mesleki belgeler tercüme edilmektedir.

Hisar Tercüme büromuzda gibi belgeler ve daha fazlası uzman ekibimiz tarafından tercüme edilip noter onaylı olarak size sunulmaktadır. Her çeviri konusuna göre tercümanımız size yönlendirecek ve en kaliteli hizmet almanız sağlanacaktır. Tercümanlık konusunda hizmetin en iyisini almak istiyorsanız firmamız sizi bu konuda yalnız bırakmayacak tercümanlık konusunda en güzel ve doğru olanı sizin için yapacaktır. Üstelik bunu uygun fiyatla size sunacaktır. Sizinde böyle bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa muhakkak firmamızla iletişime geçmelisiniz.

Arnavut Dilinde Çeviri Firmamızda Yapılmaktadır

 

Arnavut dilinin tarihi çok geçmişe dayanmaktadır. Eski dillerle karmaşık bir yapı içinde olan bu dil Arnavutlar tarafından konuşulmaktadır. Ülkemizde bu dili bilen ve öğrenmeye çalışan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Bu nedenden dolayı Arnavutça tercüme için ülkemizde bilirkişi bulmak oldukça azdır. Tercümanlık büromuzda Arnavut dilinden en doğru tercümeyi yapmak mümkündür. Size bu konuda yardımcı olabilecek uzman bir ekip geliştirdik. Arnavutça dili ve bu dilin dayandığı kökendeki dile hâkim olan bir grup uzman tercümanımız sizin için en iyi hizmeti verecektir.

Bilirsiniz bazı dillerde doğru çeviri bulmak mümkün olamamakta. Arnavutça tercüme doğru bir şekilde aktarılması zor olan dillerden biridir. Bu çeviriyi doğru şekilde yapan kişileri bulmak çok zordur. Firmamız size istediğiniz metnin en doğru haliyle çevirisini sunmaktadır. Uzun yıllardır bu işi yapan deneyimli uzman tercüman kadromuz bu işin uzmanıdır ve size her türlü Arnavutça yazılmış metni çevirme konusunda en mükemmel şekilde yardımcı olacaktır. Bir iş anlaşmasını en iyi şekilde anlayıp şartlarını kabul etmek için bu anlaşmanın her maddesini en iyi şekilde biliyor olmalısınız işte bu konuda size en iyi yardımı sunacak olan yine firmamız olacaktır. Bu iş bir uzmanlık işidir ve ancak uzman kişilerden alınan desteklerle çözülebilir.

Azerice Tercüme

Hisar tercüme Azerice hizmetleri

Azerice, Türk dilleri arasında Oğuz grubu içerisinde yer almakta olan bir dildir. Azerbaycanca ve Azerbaycan Türkçesi olarak da bilinmektedir. Azerice, yoğun olarak Azerbaycan’da konuşulmakta olan bir dildir. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin resmi dili olan Azerice, aynı zamanda Dağıstan Cumhuriyeti’nin de resmi dili olarak gözükmektedir. Azerice, bu cumhuriyetlerin yanı sıra İran’da da konuşulmakta olan bir dildir. Genel olarak Irak Türkmenlerinin şivesi de Azericeyle benzerlik göstermektedir. Azerice, Türkiye’de ise Kars, Iğdır ve Ardahan gibi bölgelerde konuşulmaktadır. Azerbaycan Cumhuriyeti sınırları içerisinde konuşulmakta olan toplam 4 farklı ağız bulunmaktadır. Kültür ve gelenek çeşitliliği ile birlikte Azericenin bu özelliği de bulunmaktadır.

Yüksek tercüme kalite standartları

Kısa sürede teslim

Uygun fiyat koşulları

30 üzeri dilde çeviri olanağı

Bulgarca Tercüme

Bulgarca tercüme birçok noktada ülkemizde tercüme talebinde bulunulan diller arasında üst sıralarda yer almaktadır. Gerek Bulgaristan ile sınır komşusu olmamız, gerekse de Bulgaristan da yaşayan Türk vatandaşlarımız sebebi ile ülkemizde sürekli olarak Bulgarca tercüme hizmeti alınmaktadır. Bu nokta Bulgaristan ile iş ilişkisi bulunan endüstri kuruluşları, kamu kurumları gibi birçok kuruluş profesyonel anlamda Bulgarca tercüme hizmeti almaya devam etmektedir. Bulgarca tercüme çözümleri konusunda  başta Türkiye olmak üzere, Dünya’nın çeşitli lokasyonlarında bulunan sayısız referansı ile Bulgarca dilinde Türkiye’nin en fazla tercih edilen Bulgarca tercüme büroları arasında yer almaktadır. Alanında uzman Bulgarca tercüman kadromuz ile günün her saatinde profesyonel tercüme hizmeti alabilecek olduğunuz Hisar tercüme hizmetleri, teknik, hukuki, ardıl, yeminli Bulgarca tercüme gibi birçok alanda profesyonel hizmetleri bir araya getirmeye devam etmektedir. Bulgarca tercüme hizmetleri konusunda işini şansa bırakmak istemeyenlerin ilk tercihi olan firmamıza duyduğunuz güven için değerli müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Türkiye’nin En kaliteli Bulgarca Tercüme Bürosu İle Fark Yaratan Tercüme Hizmeti Alın!

Bulgarca tercüme bürosu olarak faaliyetlerimize başladığımız ilk günden bugüne profesyonel çözümleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bulgarca tercüme talebinde bulunduğunuz belgenizin türü her ne olursa olsun, Bulgarca diline hakim uzman tercüman kadromuz tarafından sorunsuz bir şekilde hizmet sunulmaya devam edilmektedir. Tercüme hizmetleri konusunda sunmakta olduğumuz hizmetlerin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturan Bulgarca tercüme konusunda, gerek Bulgaristan’ın sınır komşumuz olması, gerekse de ticari faaliyetler sonucunda gelen talepler doğrultusunda Bulgarca tercüme hizmetleri konusunda uzman tercüman kadromuz ve ilgili departmanımız ile profesyonel hizmetleri sizler için bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bulgarca tercüme hizmetleri konusunda profesyonel hizmet almak isteyenlerin ilk adresi olan firmamız ile temasa geçmeden bulgarca tercüme hizmeti almayın. Bulgarca tercüme fiyatları konusunda daima en uygun fiyat ile maksimum kalitede tercüme hizmeti sunma felsefesini şirket vizyonu haline getirmiş olan firmamız, bu alanda tam zamanlı ve uygun fiyatlı Bulgarca tercüme çözümleri ile fark yaratmaya devam etmektedir. Bulgarca dilinde edinmiş olduğumuz sayısız referans ve sizlerden aldığımız olumlu görüşlerden aldığımız güçle bu alanda faaliyet göstermeye devam etmekteyiz. Kaliteli Bulgarca tercüme hizmetine size uygun fiyatlar ile ulaşmak için ekibimizle hemen iletişime geçin.

Darice Tercüme

Darice Doğu farsçası veya Afgan Farsçası olarak da bilinen dil, Farsça‘nın bir lehçesidir. Peştun dili ile birlikte Afganistan‘ın resmi dillerinden biridir. Günümüzde darice dili çok kullanılır hale gelmiş olup, darice türkçe dil çiftinde daha önceden olduğu gibi günümüzde de bir çok belge türünde yeminli tercüme hizmeti verilmektedir. Darice nufüs cüzdanı, darice pasaport, darice diploma, darice doğum belgesi, darice not çizelgesi, darice noter onaylı evraklar şu sıralar bu dilde en çok çevirdiğimiz evrak türlerinin başında gelmektedir. Hisar tercüme olarak dünyanın dört bir yanından başta darice olmak üzere bir çok dilde ara dil kullanmadan direk olarak yeminli ve düz tercüme hizmeti sunmaktayız. Bunların yanı sıra, birçok video alt yazı çalışmalarını da gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Kırgızca Tercüme

Kırgızca ( кыргызча‎ ) Kırgızların ana dilidir. Aynı zamanda Kırgızistan’ın resmi dili olarak kullanılmaktadır. Afganistan, Tacikistan, Rusya, Pakistan ve Çin’in Sincan bölgesinde de kullanılmaktadır. Kazakçaya yakın özellikler göstermektedir. Kırgızca dili dünya üzerinde 4 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. 

Kırgızca Tercüme Bürosu Hisar Tercüme

Kırgızca dilinde farklı farklı konularda uzman yeminli tercümanlara mı ihtiyacınız var? Ankara Kırgızca Tercüme Bürosu Hisar Tercüme size Türkçeden Kırgızcaya veya Kırgızcadan Türkçeye tercüme konusunda çeviri çözümleri sunmaya hazırdır.

Yazılı, sözlü teknik, ticari, resmi belgelerinizin Kırgızca diline tercümesi en uzman Kırgızca tercümanlar tarafından en uygun fiyatlar ile en hızlı biçimde Hisar Tercüme ve Dil Hizmetleri tarafından yapılır. 

Tercümanlık mesleği için gerekli eğitimleri ve sertifikaları almış, Türkçeden tercüme hususunda alanında yetkin tercümanlar ile Tıp, Hukuk, Akademi, İnşaat vb. alanlarda sözleşme, pasaport, kimlik, diploma vd. resmi belgelerinizin tercümelerini özenle yapıyoruz.

 Çeviri konusunda yıllardır kaliteli, hızlı ve problemsiz tercümeleri müşterilerimize ulaştırmanın haklı gururu içindeyiz. Bilinir ki hizmet sektörlerinde uzun yıllar var olabilmek, müşterilerini memnun edebilecek kalitede hizmet sağlamak ile mümkündür.

Makedonca Tercüme

Balkanlar bölgesi dillerinde Makedonca, Hint-Avrupa dil ailesinden gelir. Bu dil ailesinin Güney Slav dilleri kolundandır. Makedonca, kiril alfabesine dayanır ve Kuzey Makedonya’ da resmi dildir. Ayrıca Romanya, Arnavutluk ve Sırbistan’ da onaylanmış azınlık dilidir. Yazılı bir slav dili olarak Makedonca’ nın 9. yüzyıla uzanan bir tarihi vardır. İlk Makedonca sözlük ise 1875 tarihlidir.  Bu da Makedonca metinlerin tarihi öneme sahip olduğunu göstermektedir. Makedonca’ nın tarihi gelişimi içinde uzun yıllar reddedildiği Bulgaristan tarafından resmi kabulünün 1999 yılında gerçekleşmesi ise dilin önemini arttırmıştır. Bu nedenle Makedonca tercüme işlemlerine tarihi gelişimine de paralel biçimde son 10 yıllık süreçte talep artmıştır.

Makedonca dilinin resmi olarak kullanıldığı Kuzey Makedonya, özerkliğini 1991 senesinde kazanmış, Birleşmiş Milletlerce 1993 senesinde tanınmıştır. Dolayısıyla da ülke tarihinde son on yıllık süreçte önemli atılımlar, gelişmeler ve bilimsel çalışmalar yoğunluk kazanmıştır. Bu durum, Makedonca metinlerin çevirisine olan ihtiyacı da arttırmıştır.  Makedonca yeminli tercüme iş ve işlemlerinde profesyonel destek veren tercüme bürolarına gereksinim duyulmaktadır.

Makedonca tercüme işlemleri ticari, hukuki, akademik ya da noter onaylı tercüme olarak gerçekleştirilebilir. Makedonya’ da gelişen bilimsel araştırmalar için tercüme desteği tercüme büroları tarafından sağlanır. Ayrıca kongre ya da toplantılarda gerek video konferanslarda gerek kongre salonlarında Makedonca simultane tercüme hizmetleri de gerekli olmaktadır. Hisar  tercüme bürosu Makedonca olarak yapılması istenen her tür sözel ya da yazılı tercüme işlemlerinde destek vermektedir.

Hisar Tercüme Bürolarından Hangi Konularda Destek Alınabilir?

Makedonca tercüme işlemleri, göçmenlerin vatandaşlığa geçiş sürecinin önem kazanması ile birlikte aranılan bir hizmet olmuştur. Günümüzde Makedonya çifte vatandaşlık işlemlerinin de önem kazanmasıyla beraber Makedonca tercümeye talep artmıştır. Tercüme bürosu Makedonca için şu hizmetleri yerine getirir:

Resmi ve kişisel her tür evrakın Makedonca çevirisi,

Makedonya’ da yapılacak ticari faaliyetlerde gerekli belgelerin tercümesi ve apostil işlemlerinde danışmanlık hizmetinin saplanması,

Makedonca metin çevirilerinde noter onayının alınması

Makedonca yeminli tercüme işlemlerinin gerçekleştirilmesi

Makedonca hukuki, resmi, teknik, akademik her tür metnin özüne sadık kalınarak, orjinale en yakın biçimde çevrilmesi,

Makedonca yazışmalar için kullanılacak resmi belgelerin tercüme işleminin gerçekleştirilmesi

Makedonca akademik makalelerin ilgili alanın uzmanlarına da danışılarak, terimlerin anlamına uygun biçimde tercümesinin yapılması,

Vatandaşlık iş ve işlemlerinde gerekli  tüm belgelerin çevirisinin yapılarak apostil işlemleri için gerekli desteğin verilmesi,

Ticari faaliyetler ile toplantı ve iş görüşmelerinde, sağlık kurumlarında, resmi makamlarda ve mahkemelerde tercüman desteğinin sağlanması

Makedonca Tercüme Ne Kadardır?

Makedonca tercüme işlemlerinde tercüme büroları, tercüme işleminin niteliğine göre ücretlendirme yapmaktadır. Dolayısıyla da işin niteliği ölçüsünde tercüme fiyatları değişiklikler gösterir. Tercümelerde metnin karakter fiyat hesaplamalarında önemli bir etkendir. Ayrıca acele olarak istenen tercümelerde fiyatlar, standart ücretlere göre biraz daha farklılık gösterecektir.

Osmanlıca  Tercüme

Yurt dışı ile iş yapan ya da akademik çalışmalar içinde bulunan kişiler ve kurumlar başta olmak üzere çeviri metin ve sorunları sürekli karşılaşılan bir olgu olarak karşımızda. Çevrilen metinlerin dilinin akıcı olmaması, metnin anlaşılır bulunmaması en sık karşılaşılan sorunların arasında. Bunun dışında çeviri sürecinin uzaması ya da çevrilen metne güven duyulmaması da çeviri metin ile iş yapacak olan kimselerin sıkıntı çektiği konuların başında geliyor. Tercüme metinlerde yaşadığınız sıkıntıların farkındayız. Tüm bu sıkıntıları en aza indirgeyerek zamanında, güvenilir ve hesaplı hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiş ekibimizde tüm tercüme hizmetlerinizi hakkıyla yapmak adına hizmetinizdeyiz.

Profesyonel Kadro

Her ne kadar Osmanlıca Türkçesi Türkçeden ayrı bir dil olmasa da kendine has kuralları, yazım biçimleri olan ve Arapça – Farsça kelimeleri ve tamlamaları yoğun olan bir Türkçedir. Dolayısıyla okuması kadar yazılması ve anlaşılması da zordur. Tüm bu sorunların farkında olan kadromuz ile size en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Osmanlıca tercüme işi tecrübeli Osmanlıca bilen ekibimiz tarafından titizlikle günümüz Türkçesine transkripsiyonu yapılmaktadır. Ardından isteğe göre sadeleştirme işi de yapılabilmektedir. Ancak tüm bu işler alanında uzman Osmanlıca Türkçesine hâkim tecrübeli bir kadro tarafından yapılmaktadır.

Tüm Yazı Tiplerinde Titiz Çeviri

Osmanlı Türkçesi aslı Türkçe olan metinlerin Arap alfabesiyle yazılmış halidir. Elbette Arapça ve Farsça tamlamalarla dolu bir dil olması sebebiyle anlaşılırlığı da o alanda eğitimi olmayan insanlar için neredeyse imkânlı değildir. Ancak bu anlaşılırlık yazı tipleriyle de doğrudan alakalıdır. Matbu metin Arap alfabesini bilen herhangi biri tarafından biraz çaba ile çok kolay okunabilecekken rika, celi, sülüs gibi yazı biçimlerini çözmek o kadar kolay değildir. Osmanlıca tercüme ekibimiz her türlü Osmanlıca belge ve yazı tipini günümüz Türkçesine çevirmektedir. Matbu metinden, Rika yazı biçimine, Divani, Celi, Sülüs neredeyse tüm Osmanlıca yazı tiplerinden günümüz Türkçesine çeviri hizmeti kurumsal tercüme büromuz tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Hesaplı Teklif

Yazı tiplerine de yazıldığı döneme göre Osmanlıca metinlerin okunma zorluğu değişmektedir. 19. Yüzyıl’dan kalma belgeleri okumak, dilin de sadeleşmesine paralel olarak daha kolay iken 17. 16. Yüzyıllara ait belgeleri okumak kelimelerin de tanınırlığının az olması sebebiyle çok kolay değildir. Bu kolaylıkta yazı tipinin de etkisi çok büyüktür. Örneğin 19. Yüzyıl’da gazetelerin artması ile birlikte matbu metinleri okumak kolay iken resmi belgelerin yazı tarzı olan rika, ya sülüs tarzını okumak aynı oranda kolay değildir. Dolayısıyla okunacak metnin ait olduğu zaman dilimi ve yazı tipi fiyata dair getireceğimiz teklifi etkilemektedir. Dolayısıyla kelime başına ya da sayfa başına sabit bir ücretlendirmemiz olmamakla birlikte yapabileceğimiz en hesaplı teklifi vermeye özen gösterdiğimizin altını çizmek isteriz.

Çeviri metinlerde genellikle akıcı olmayan ya da anlaşılması için fazladan gayret sarf etmenize sebep olan metinlere son. Siz de firmamıza başvurun kaliteli hizmeti, hesaplı, güvenli ve kısa zaman içinde tercüme işinizi yaptırmanın haklı keyfini yaşayın. Metinler hakkında genel bir fikriniz olsun diye değil okuduğunuz metinden zevk alın diye yola çıkan firmamızla çalışarak olası tüm çeviri sorunlarını vuku bulmadan engelleyin.

Özbekçe Tercüme

Özbekçe, Orta Asya’ da konuşulan dillerdendir. Özbekistan’ ın resmi dili olarak 20 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Türk Dilleri dil ailesinin Uygur Grubu’ndan olan Özbekçe, Latin, Kiril ve Arap alfabesine dayanır. Özbekçe dilini  Türk tarihi açısından önemli kılan, Karluk, Oğuz ve de Kıpçak lehçelerini barındıran tek yaşayan dil olmasıdır. Türkçe ‘ den yapı olarak farklışaşan Özbekçe, Türk ve Özbekistan’ ın sosyal, siyasi ilişkilerinin bulunması açısından ülkemiz için önemli bir dildir. Ayrıca Özbekçe Türkistan’ da Kırgısiztan, Kazakistan, Kızgızistan ve Tacikistan’ ın özerk dilidir.  Özbekistan ile Türk işadamlarının ticari işbirliğinde, siyasetçilerin siyasi ilişkilerinde, üniversitelerin iki ülke arasındaki öğrenci akışında, resmi bir çok yazışmada Özbekçe tercüme önem kazanmaktadır. Özbekçe dilinin Orta Asya’ da en yaygın kullanılan dil olması da tercüme işlemlerinde talebi arttırmaktadır.

Özbekçe Türkçe’ ye göre dil yapısı itibariyle farklılaşan bir yapıya sahiptir. Özbekçe-Türkçe tercümeler, bu farklı yapı nedeniyle profesyonellik istemektedir. Azerice örneğinde olduğu gibi Özbek dilinin Türkçe’ ye çevrilmesi kolay olmamaktadır. Bu durum, Özbekçe tercüme hizmetinin profesyonel çevirmenlerce verilmesini zorunlu kılar. Hisar tercüme bürosu Özbekçe’ den Türkçe’ ye ya da herhangi bir hedef dile yapılacak tercümelerde, Türkçe metinlerin Özbekçe olarak yazılmasında azami dikkat ve titizlikle görev almaktadır.

Özbekçe Tercüme Bürolarından Alınacak Hizmetler

Özbekçe’ nin ülkemizde Özbekistan ile yakın ilişkiler nedeniyle önemli bir yeri vardır. Ayrıca iki ülke arasındaki kardeşlik ilişkileri, ticari sosyal tüm ilişkilere de yansımakta, iki ülkenin birbiri arasında iletişimini de zorunlu kılmaktadır.  Özbekçe dünya genelinde dil okullarında okutulan Türk dilleri arasındadır. Özbekçe tercüme talepleri ülkemiz için önemli olmaktadır. Tercümanlık bürolarından Özbekçe için alınabilecek hizmetler şu şekildedir:

 • Özbekçe resmi evrakların tercümesinin yapılması,
 • Özbekçe ödevler, akademik araştırmalarda ve araştırmacıların çalışmalarında tercüman desteğinin verilmesi,
 • Özbekistan ile yapılacak ortaklık projelerinde, kurulacak ticari ve sosyal ilişkilerde sözel ya da yazılı her tür tercüme işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Özbekistan ile yapılacak ortaklıklarda telefon görüşmeleri gibi özel konuşmalarda yeminli tercüman görevlendirilmesi,
 • Toplantı, kongre, konferans, özel görüşmelerde Özbekçe çevirmen desteği alınması,
 • Hukuk, insani bilimler, tıp, mühendislik gibi alanlarda akademik metinlerin tercümesinin yapılması,
 • Özbekçe tez özetlerinin tercüme edilmesi,
 • Web sitesi çevirilerinde yerleştirme işlemlerinin SEO’ ya uygun olarak hazırlanması,
 • Özbekçe yeminli tercüme, noter onaylı tercüme iş ve işlemlerinin titizlikle gerçekleştirilmesi,
 • Özbekçe onay işlemleri ile apostil işlemlerinde gereken desteğin verilmesi,
 • Özbekçe belgelerin uzmanlık alanına göre tercümanların atanarak, belgelerin teslim gününde istenenlere uygun şekilde hazırlanmasının sağlanması.

Özbekçe Tercüme Ne Kadar?

Özbekçe tercüme işlerinde belge sayısı üzerinden fiyatlandırmada standart ücretler söz konusu değildir. Standart ücretler, karakter ya da kelime başına belirli bir tutardır. Bunun dışında belge ya da işin niteliğine göre ücretlendirme yapılır. Özbekçe çevirisi istenen metnin uzunluğu, çevirinin ne zamana yetiştirilmesi gerektiği ve çeviriye konu olan metnin uzmanlık alanı tercüme fiyatları için belirleyicidir.

Sırpça Tercüme

Sırpça tercüme ile ilgili tüm merak ettikleriniz aşağıda ki açıklamalarda bulacaksınız. İlk olarak sırpçayı dil olarak inceleyelim. Sırpça hem Latin hem de Kiril alfabesinin kullanıldığı dil  slav dillerinin güney gurubundan olup 10 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Yazıldığı gibi okunan bu dil Sırbistan’ın ve Bosna Hersek’in resmi dillerindendir.

Sırpça Tercüme Fiyatları

Sırpça tercüme fiyatları bir müşteri için araştırılması gereken en önemli konudur. Peki bu fiyatlar neye göre değişmektedir. Diğer dillerde de olduğu gibi tercüme fiyatlarını değiştiren belli başlı değerler vardır.

Sırpça Tercümenin teslim süresi: Dosyalarınızı mail yoluyla bize ilettikten sonra müşteri temsilcimiz size çevirinin ne zaman teslim edileceği ile ilgili bilgi verir.

 

Kaynak metnin alanı: Sırpça tercüman olarak çalışan arkadaşlarımız türkçe ve sırpçayı bilmektedir fakat her tercümanın zamanla uzmanlaştığı bir alan ortaya çıkar. Bazı alanlar daha zordur yetişmiş eleman bulmak daha zor olur. Mesela hukuk ve tıbbi tercüme yapılan çeviriler bu tanıma uyduğu için üzretleri daha farklıdır.

Sırpça Yeminli Tercüman

Sırpça yeminli tercüman olarak büromuzla çalışan arkadaşlarımız ilgili üniversite bölümlerinden mezun olup tercümanlığı noterlikçe onaylanmıştır.

Sırpça Tercüme Hizmetleri

Sırpça Akademik, Alt Yazı, Banka Raporları, Apostil, Doğum Belgesi, Boşanma Kararı, Diploma, Dava Dosyası, Edebi, Elektronik, Evlenme Cüzdanı, Finansal, Garanti Belgesi, Gümrük Ve Vergilendirme, Hukuki, Tıbbi, Tez- Ödev, Tekstil Ve Ürünleri Tercüme.

Sırpça İnşaat, Kalite Belgeleri, Kar Ve Zarar Raporları, Katalog, Klinik Raporları, Konsolosluk Belgeleri, Kullanım Kılavuzları, Laboratuvar Testleri,  Maaş Bordrosu, Mailleşme, Medikal, Mektup, Noter Onaylı, Ölüm Belgesi, Havacılık Elektroniği, Pasaport, Sağlık Raporu, Patent Başvuruları Tercüme.

Sırpça Poliçe, Prospektüs, Sözleşme, Sözlü, Spor Sözleşmeleri, Şartname, Şirket Yazışmaları, Teknik, Yatırım Ve Pazarlama, Web Sitesi, Vize Evrakları, Uzman Raporları, Vasiyetname, Ürün Ve Lisans Patentleri, Uyruk Değiştirme Belgesi, Transkript Tercüme.

Türkçe Tercüme

Hisar tercüme ofisi, Türkçe dilinden kırkı aşkın pek çok dile veya yabancı dillerden Türkçeye farklı alanlarda tercüme hizmeti sunmaktadır. Türkçe tercüman kadrosu ile kaliteli ve profesyonel Türkçe tercüme hizmeti ile ile müşterilerimize yüzde yüz memnuniyet sağlıyoruz. Türkçe tercüme alanında kalite ve tecrübemizle Hisar yeminli Türkçe tercüme ofisi olarak profesyonel çeviri hizmeti sunuyoruz. Akademik, hukuki, medikal, teknik gibi farklı alanlardaki çeviri hizmetiyle Hisar Türkçe tercüme ofisi, Türkiye’ye ve dünyaya kaliteli ve güvenilir tercüme hizmeti sunuyoruz.

Türkçe tercüme hizmetimiz çerçevesinde çalışan tecrübeli, uzman Türkçe tercüme ekibimiz ve editörlerimizle müşterilerimizi çeviri ihtiyaçlarında profesyonel Türkçe çevirisi hizmet anlayışıyla buluşturuyoruz. Hisar olarak hukuk, teknik, ticaret, tıp, akademik tercüme, web sitesi tercümesi gibi farklı alanlarında Türkçe çeviri işlemlerinizde 7/24 Türkçe tercüme hizmeti için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca gerektiği durumlarda yeminli Türkçe tercümesi ve noter onaylı Türkçe çevirisi işlerinizi en kısa sürede uygun fiyatlarla tamamlayarak size teslim ederek sizleri maksimum memnuniyet ve güvenle buluşturmak önceliklerimiz arasında. 

 

Hisar profesyonel Türkçe tercümesi hizmetimiz kapsamında farklı alanlarda deneyimli ve profesyonel tercüman ekibimizde 7/24 Türkçe çeviri hizmeti ve ayrıca noter onaylı Türkçe çeviri hizmeti yer almaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun, Hisar Türkçe çevirmen ekibi olarak, yalnızca sitemiz üzerinden online bir şekilde noter onaylı Türkçe tercümesi çeviri siparişinizi hızlı ve kolay bir şekilde vermenizi sağlıyoruz. Online tercüme hizmetleri platformu olarak hedefimiz, çeviri hizmetlerinde kalite ve güveni ön planda tutarak müşterilerimizi maksimum memnuniyet ile buluşturmaktadır.

Acil tercüme ihtiyaçlarınızda 7/24 Türkçe tercümesi sağlayarak gerekli durumlarda noter onaylı Türkçe tercüme ve apostil onayı işlemlerinizi de yapabiliriz. Türkçe çeviri veya yeminli Türkçe çeviri işlemlerini yaptırmak istediğiniz metinleri veya belgeleri sitemiz üzerinden yükleyerek fiyat alabilir, bir çeviri ofisine bizzat gitmeniz gerekmeden bilgisayar başında oturarak istediğiniz yerden çeviri siparişi verebilirsiniz. Alanında uzman Türkçe çevirmen kadrosu tarafından yapılan tercümeler editör ekibinin kontrolünden geçtikten sonra belirtilen tarihte teslim edilmektedir. Uzman Türkçe çeviri hizmetleri ile Hisar ekibi olarak 7 24 hizmetinizdeyiz!

Türkçe Tercüme Bürosu

Profesyonel Türkçe tercüme firması arıyorsanız, Hisar uzman Türkçe tercüman ekibi ile hizmetinizdeyiz. Türkçeye veya Türkçeden başka bir dile olan çeviri ihtiyaçlarınızda Türkçe tercüme firmaları arasında ön sıralarda yer alan ofisimiz ile fazla uzağa gitmeden hemen Hisar tercümenin uygun fiyatlı ve kaliteli tercüme hizmetleri ile tanışabilirsiniz!

Hisar profesyonel online tercüme ofisi olarak akademi, hukuk, ticaret, tıp, teknik, resmi belge ve evrak gibi farklı alanlardaki pek çok metin türünde yeminli Türkçe çevirisi hizmeti sunarak müşterilerimizi tercüme ihtiyaçlarında yalnız bırakmıyoruz. Zamanı ve çevirinin kalitesini düşündüğümüz gibi müşterilerimizi de düşünerek oldukça uygun fiyatlı Türkçe tercüme hizmetleri sunarak hem ekonomik hem de zaman açısından tasarruf etmelerini sağlıyoruz. 7/24 Türkçe çevirisi yardım alabileceğiniz canlı destek hattımız üzerinden sorularınızı yanıtlamaya hazırız. Tüm hizmetlerimizde diğer profesyonel tercüme büroları ile karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlarla Türkçe çeviri hizmeti sunuyoruz.

Türkçe Yeminli Tercüman Hizmeti

 

Türkçe yeminli çevirmen kadroları ile Protranslate profesyonel tercümeyi garanti etmektedir. Çeviri siparişi oluşturmak veya öncesinde fiyat öğrenmek için Protranslate.net sitemizi ziyaret ederek dosyanızı online olarak Word, PDF, JPG gibi formatlarda yükleyerek fiyat alabilirsiniz. Çevirinizin kalitesini önceden görmek isterseniz metnin bir bölümünü sizler için ücretsiz çevirebiliriz.

Ayrıca yeminli Türkçe tercüme siparişlerinizi doğrudan Türkçe yeminli tercüman kadromuza yönlendirerek noter onaylı tercüme gibi ek hizmetlerimizden de faydalandırabiliyoruz. Acil çeviri ihtiyaçlarınızda Protranslate Türkçe çeviri şirketi olarak kısa sürede tercüme edilecek metninizi zamanında tamamlayarak teslimini gerçekleştiriyoruz. Tüm bu fırsatlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken Protranslate.net sitemizi ziyaret etmek ve siparişinizi vermek!

Türkmence Tercüme

Gerek özel yaşantıda gerekse iş anlamında farklı diller ile bağlantılı olmak ve konuşmak zorunda olmak gerekebilir. Herkes her dili bilemeyeceğine göre bazı konularda resmi ve işinde başarılı şirketlere başvurmak gerekecektir. Bu tarz şirketlere başvurarak sizin özellikle iş yaşamınızda büyük yardımları olacak ve başarılı bir iş yaşantısına başlamanıza ya da devam etmesine yardımcı olacaktır. Türkmence tercüme etmek istediğiniz metinleri de araştırdığınız ve işinde başarılarını gördüğünüz bu şirkete ileterek yapabilirsiniz. Türkmence konuşmak ve ya bu dil ile ilgili iş yapmak ya da iş haricinde hayatınızda lazım olan bir dönemde tercümanlık şirketlerinden biri olan ve işini gayet başarılı bir şekilde yapan bu şirkete danışabilirsiniz.

Nasıl çalışır: Tercüme bürosu işini başarı ile yapan kişilerden ve dillerinde ana dil olma seviyesinde iyi bilen çalışkan ekip arkadaşları sayesinde şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadan ve her zaman kendini geliştirerek alanında tanınan şirketlerden biridir. Türkmence tercüme yaptırmak istediğiniz ana dil seviyesinde Türkmence bilen ya da Türkmen olan ama ana dil seviyesinde Türkçe bilen ekip arkadaşlarına tercüme yaptırabilirsiniz. Bunların yanı sıra başka diller arasında da tercüme ettirme şansına sahipsiniz. Örneğin Türkmence bir metnin Arapçaya çevirisini yaptırabilirsiniz.

Ücretlendirme: genellikle bu tarz ilerde metnin önemine göre ya da kelime boyutuna göre ücretlendirme olmaktadır. Önemli metinler için ayrı olarak geliştirilmiş meslek dallarından biri olan yeminli tercümanlar ile çalıştığınıza dikkat etmelisiniz. Hisar Tercüme Bürosu farklı dillerde size yardım ederek işlerinizi daha kolay ve çabuk yapmanızı sağlayacaktır bunun için ise hakettiği ücretten daha fazlasını almayacaktır.

Gerekli donanıma sahip olan ekip arkadaşlarının sizin istediğiniz metni en kısa zamanda hazırlayarak size hazır hale getirecekleri iş anlayışlarının son derece kuvvetli olduğu bu tercümanlık şirketi sizin de memnun kalacağınız hizmeti size sağlayacaktır. Türkiye’de az bulunan tercümanlık şirketleri arasında bir çok dil ile ilgili hizmet veren bu şirket şimdiye kadar şikayet bile almadan işe yaşamına devam etmektedir.

Nasıl bir iş: tercümanlık tahmin edildiği gibi sadece kelimelerin dil anlamlarını değiştirmek kadar kolay bir meslek değildir. Bazen dillerde farklılık gösteren anlam kaymalarını ya da bir dil için mecazi sayılabilecek herhangi bir terimin diğer dil için farklı bir anlama gelmesi yada gerçek anlamda sayılıyor olması tercümanlık mesleğinde çok önemli bir unsurdur. Anlamlarında kayma olmadan farklı dil kültürleri arasında doğru bir aktarım yapılabilmesi için başarılı bir ekip ile çalışmanız gerekmektedir.